Home » Aktualności » Wyróżnienie w 19. Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.

Archiwum

Wyróżnienie w 19. Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.

Z wikliny, słomy, szyszek a nawet z filcu. Po raz kolejny pomysłów na bożonarodzeniową szopkę nie zabrakło. W Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie rozstrzygnięto  19. Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, który odbył się 9.01.2012 r.

Jego celem było podtrzymywanie staropolskiej tradycji robienia szopek, najbardziej popularnego symbolu Bożego Narodzenia.

Cele konkursu:
1. Przywrócenie tradycji i obyczajowości, które łączą się ze świętami Bożego Narodzenia.
2. Tworzenie podstaw własnej wizji swojej przyszłej rodziny.
3. Wzbudzanie odwiecznej tęsknoty do ciepła domu rodzinnego, szczęścia i pokoju.
4. Zainteresowanie regionem ze szczególnym uwzględnieniem jego walorów historycznych i architektonicznych.

Na konkurs wpłynęło prawie 350 prac z ok. 100. placówek z całego województwa. Przyznano 49 nagród głównych i prawie 70 wyróżnień.

„Nagrodą główną w tym roku jest wycieczka do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik. Jury brało pod uwagę walory twórcze dzieła, jego wartość treściową, walory estetyczne budowli i postaci, nawiązanie do regionu np. poprzez budowle  oraz powiązanie z przesłaniem Roku Liturgicznego” – mówi Stanisława Bajorska, dyrektor Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie.

Z naszej szkoły do konkursu szopki przygotowali:

-Jakub i Krystian Wiącek

– Jakub Głodek

– Krzysztof  Powrózek

– Weronika Chowaniec

– Dominika i Szymon Lepak.

Weronika Chowaniec zdobyła wyróżnienie w 19. Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Otrzymała dyplom i pamiątkowy kalendarz. Pozostałych uczestników konkursu za zainteresowanie i duży wkład pracy dyrektor szkoły Andrzej Ziajor nagrodził podczas apelu szkolnego w obecności społeczności szkolnej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy ich rodzicom za pomoc.