Home » Aktualności » Dzień Babci i Dziadka w szkole.

Archiwum

Dzień Babci i Dziadka w szkole.

Któż, oprócz rodziców, kocha nas tak mocno… 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Święto to ma w Polsce tradycję liczącą blisko pół wieku i honoruje osoby, które ze wszech miar na to zasługują. Wnuczęta prześcigają się w rysowaniu laurek dla swoich babć i dziadków. Dnia 23 stycznia 2012r. dzieci z przedszkola, zerówki i klas I-III przygotowały pod okiem swych opiekunek  przedstawienie dla seniorów. To oczywiście największa radość dla dziadków. 

W ten szczególny dzień w roku, w którym możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy – to Dzień Babci i Dziadka.  W ten dzień, wnukowie i wnuczki z przedszkola pokazały dziadkom przedstawienie „Życzenia od dwunastu braci” oraz zatańczyły taniec z pomponami „Sałatka”. Dzieci z zerówki zaprezentowały marsz z instrumentami, składały życzenia swoim dziadkom, śpiewały piosenki. Uczniowie z klas I- III przedstawiły „Czerwonego Kapturka”. W swych recytacjach dzieci podkreśliły, jak dziadkowie kochają wnuczęta, wspierają ich, zawsze są przy nich, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Dzieci chciały podziękować bliskim za miłość i starania oraz sprawić, żeby w Dniu Babci i Dziadka goście poczuli się wyjątkowo. Pokazały , że dziadkowie są dla wnuków kimś ważnym, a ich Dzień to prawdziwe święto. Wszystkie wnuki obdarowały gości, laurkami i własnoręcznie wykonanymi prezentami. Padło wiele serdecznych życzeń:
 „Ty obchodzisz święto swoje,
Ja na warcie muszę stać.
I życzenia na tę chwilę,
Tylko stąd Ci muszę słać

Ty dziadziuniu dobrze wiesz, czego wnuk ci życzy:
zdrowia, skarbów jakich chcesz, szczęścia i słodyczy.
Niechaj dziadzio mój jedyny żyje długo i przyjemnie,
niech mu w szczęściu mkną godziny i niech ma pociechę ze mnie.

Wesołe słońce wesoło patrzy i ciepły uśmiech posyła Babci.
 I ja też. Babciu, mam dziś dla Ciebie uśmiech, jak słonko jasne na niebie.”