Home » Aktualności » Apel modlitewny w związku z katastrofą kolejową na Śląsku.

Archiwum

Apel modlitewny w związku z katastrofą kolejową na Śląsku.

 

Dnia 6 marca 2012 r. spotkała się cała społeczność szkolna na apelu modlitewnym w związku z katastrofą kolejową na Śląsku.

Dyrektor szkoły wyraził głębokie ubolewanie w związku z wypadkiem kolejowym i przypomniał młodzieży szkolnej, że do katastrofy doszło w sobotę o godz. 20.57 na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa. W okolicach miejscowości Szczekociny koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi: TLK „Brzechwa” z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio „Jan Matejko” relacji Warszawa Wsch. – Kraków Główny.
Są ofiary śmiertelne i ranne. W niedzielę nad ranem zakończyło się przeszukiwanie miejsca wypadku. Według służb nie ma tam już nikogo żywego. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. Przez dwa dni trwa żałoba narodowa. Uczniowie zjednoczyli się w bólu z rodzinami ofiar i poszkodowanych w wypadku, a ks. proboszcz Janusz Skrzypek poprowadził w ich intencji modlitwę.