Home » Aktualności » 7. 06. 2012 r. – Uroczystość Bożego Ciała – II ołtarz na placu przed szkołą.

Archiwum

7. 06. 2012 r. – Uroczystość Bożego Ciała – II ołtarz na placu przed szkołą.

W Polsce tradycyjne uroczystości związane ze świętem Bożego Ciała obejmują mszę świętą, po której następuje procesja do specjalnie zbudowanych na ten cel czterech ołtarzy. Przy każdym z ołtarzy odczytywany jest fragment jednej z czterech Ewangelii, opowiadający o Eucharystii. Jeden z ołtarzy zbudowali nauczyciele i mieszkańcy „Czekaja przy naszej szkole im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, a widniało na nim hasło „Ciągle za dużo w nas lęku”.

W uroczystej procesji wzięli udział wierni. W tym roku do procesji włączyły się harcerki z naszej drużyny „Pryzmat”, dzieci komunijne, poczet sztandarowy szkoły. Dzieci posypywały drogę procesji kwiatami, niesione były święte obrazy i śpiewane pieśni ku czci Najświętszego Sakramentu. Wszyscy w ten sposób zamanifestowaliśmy wiarę w prawdziwą i rzeczywistą obecność Zbawiciela w Najświętszym Sakramencie. Nasza obecność wyraziła podziękowanie Chrystusowi za to, że zawsze jest z nami w tak niepojęty sposób, jakim jest Eucharystia.