Home » Aktualności » Piesza pielgrzymka do Zawady 7.09.2012r.

Archiwum

Piesza pielgrzymka do Zawady 7.09.2012r.

  Podobnie jak w ubiegłych latach z Kościoła p.w. Św. Józefa w Skrzyszowie wyruszyła Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie. 

  września o godzinie 14:30 do Zawady pieszo  wyruszyło ok. 80 osób. Pielgrzymi to w dużej części młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, uczniowie naszej szkoły z rodzicami, nauczycielami. U bram Sanktuarium pielgrzymi zostali powitani przez jego Kustosza. W powitaniu ks. Józef dziękował za obecność Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, rodzicom oraz uczniom wraz z pocztem sztandarowym, ponieważ byliśmy jedyną szkołą, która uczestniczyła ze sztandarem. W czasie Mszy św. w kazaniu usłyszeliśmy wezwanie do trwania przy wartościach, które niesie Ewangelia i Kościół. Wszystkim w pamięci utkwiło porównanie: „człowiek wierzący, ale nie praktykujący oznacza tyle co żyjący, ale nie oddychający”. Dziękujemy wszystkim, którzy modlili się z nami, dbali o porządek i umożliwili powrót autokarami.