Home » Aktualności » Spotkanie z policjantami ph. „Bezpieczna droga do szkoły” 20.09.2012r.

Archiwum

Spotkanie z policjantami ph. „Bezpieczna droga do szkoły” 20.09.2012r.

  Dnia 20 września 2012 roku policjanci Lesław Gomuła- dzielnicowy rewiru gminy Ostrów i Kamil Niedzielski – dzielnicowy z Ropczyc przeprowadzili dla klas 0-III  interesującą lekcję poświęconą bezpieczeństwu pieszych w ruchu drogowym.  

W przystępny sposób wyjaśnili podstawowe przepisy ruchu drogowego. Uczyli ostrożnego i rozważnego poruszania się po drogach. Omówili najczęstsze błędy popełniane przez pieszych uczestników ruchu. Objaśnili znaki i sygnały drogowe najważniejsze dla ucznia szkoły podstawowej. Poprzez różnorodne scenki dramowe utrwalili poprawne zachowania na drodze. Ponadto uczyli o innych niebezpieczeństwach czyhających na dzieci podczas nieobecności rodziców w domu czy podczas spotkania z bezdomnym psem, a nawet wynikających z wpuszczania do mieszkania pod nieobecność rodziców obcych ludzi. Mamy nadzieje, że nasi uczniowie będą przewidywać skutki wynikające z niebezpiecznych zabaw i zachowań czy skutki nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego.