Home » Aktualności » Rowerowy Rajd Ludzi Pracy 6.10.2012 r.

Archiwum

Rowerowy Rajd Ludzi Pracy 6.10.2012 r.

  6 października w Skrzyszowie odbył się rowerowy rajd ludzi pracy. Impreza została zorganizowana przez dyrektora tutejszej szkoły – Andrzeja Ziajora, a inspiracją do jej przeprowadzenia stały się przygotowania do obchodów drugiej rocznicy nadania szkole imienia.  

Rajd ten to jedna z imprez towarzyszących obchodom tego święta, i z pewnością na stałe wpisze się w kalendarz imprez organizowanych przez naszą szkołę. Dzięki temu przedsięwzięciu, co roku,  ludzie pracy będą mieli okazję do wspólnego spotkania, zabawy, wymiany poglądów i integracji. Dlaczego rajd ludzi pracy? – odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Naszej szkole patronuje Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, kapelan „Solidarności”, kapelan ludzi pracy. Dlatego też rajd rowerowy, związany z rocznicą nadania naszej szkole imienia tegoż duchownego, nazwaliśmy rajdem ludzi pracy. Sama idea rajdu, natomiast nie jest dla nasz niczym nowym. Od wielu już lat szkoła organizuje rajdy rowerowe dla uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Działanie to ma na celu propagowanie idei czynnego wypoczynku i jest ono jak najbardziej potrzebne, ponieważ da się zauważyć, że dla wielu mieszkańców Skrzyszowa wycieczki rowerowe są atrakcyjną i coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. W sobotni poranek, przed godziną 10, na terenie szkoły, zebrali się wszyscy uczestnicy wyprawy rowerowej. Największą grupę stanowili mieszkańcy Skrzyszowa, niemniej jednak nie zabrakło również reprezentantów innych miejscowości z terenu gminy Ostrów, jak i reprezentantów innych gmin. Obok „gospodarzy” trudy rajdu podjęli mieszkańcy Kozodrzy, Ostrowa, Ocieki, Kochanówki, Brzezówki i Dębicy. W sumie w rajdzie wzięło udział ponad 40 osób. O godzinie 10:00, po pobraniu numerów startowych wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową trasą: Skrzyszów – Ostrów  – Ocieszyn – Kamionka – Borek – Kozodrza – Skrzyszów. W połowie drogi, nieco zmęczeni podróżą, zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek nad zalewem w Kamionce. Zaspokoiwszy pragnienie i zregenerowawszy nieco siły z zapałem wyruszyliśmy w dalszą trasę. Do Skrzyszowa wróciliśmy o godzinie 12:30, gdzie w restauracji „Rajski Ogród” odbyła się dalsza część imprezy. Tutaj, na placu grillowym wszyscy uczestnicy rajdu świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki aż do zmroku, konsumując w międzyczasie smaczne potrawy z grilla.  W spotkaniu wziął udział wójt gminy Ostrów  – Piotr Cielec z rodziną oraz wicewójt – Bogusław Wójcik z żoną.  Jedną z atrakcji był również turniej łuczniczy o puchar dyrektora szkoły. Wszyscy chętni  mieli możliwość wcielić się w Robin Hooda i spróbować swoich sił i umiejętności w tej dziedzinie sportu. Zawody zostały przeprowadzone przez instruktorów z klubu sportowego „Resovia”  w Rzeszowie. Po zaciętej i emocjonującej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce zajął Tomasz Sowa, II – Mateusz Surman, a III –  Marek Kisiel. Zostali oni uhonorowani pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami. Atmosfera i klimat sobotniego rajdu i imprezy w Rajskim Ogrodzie były wspaniałe. Uczestnikom dopisywały humory, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Wielu z nich bardzo pozytywnie wypowiadało się na temat tego przedsięwzięcia – twierdzili oni, że to świetny  i ciekawy sposób na wspólne spędzenie sobotniego dnia i świetną zabawę. Rajd rowerowy to impreza znakomicie wpisująca się w program rozwoju wsi. Jako jej organizator serdecznie dziękuję wójtowi – Piotrowi Cielcowi, wicewójtowi – Bogusławowi Wójcikowi, sołtysowi – Andrzejowi Budzikowi, przewodniczącej Rady Rodziców – Lucynie Pociask i tym członkom Rady Pedagogicznej, na czele z Bogusławą Matłok, którzy pomagali  w organizacji rajdu.  Słowa podziękowania kieruję również do wszystkich osób, które  w jakikolwiek sposób przyczyniły się do promocji, upamiętnienia, uświetnienia i zabezpieczenia tej imprezy: Krzysztofowi Ziajorowi, policji z Ropczyc, Janowi Rudnemu i Mateuszowi Surmanowi.