Home » Aktualności » XII DZIEŃ PAPIESKI „Jan Paweł II – Papież Rodziny” 14.10.2012r.

Archiwum

XII DZIEŃ PAPIESKI „Jan Paweł II – Papież Rodziny” 14.10.2012r.

  14 października w Kościele Parafialnym w Skrzyszowie ks. proboszcz Janusz Skrzypek przygotował z uczniami szkoły podstawowej piękny montaż słowno- muzyczny poparty prezentacją multimedialną z okazji XII Dnia Papieskiego. 

 Od 2001 roku obchodzony jest w polskim Kościele rzymskokatolickim Dzień Papieski – dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym, błogosławionym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra. „Jan Paweł II – Papież Rodziny” to hasło tegorocznego, dwunastego już, Dnia Papieskiego.  Zostało ono wybrane ze względu na szczególne miejsce, jakie małżeństwo i rodzina zajmowały w nauczaniu ks. Karola Wojtyły, późniejszego metropolity krakowskiego, następnie papieża Jana Pawła II.  Uczniowie recytacjami uczcili pamięć Wielkiego Polaka, Papieża Błogosławionego Jana Pawła II, który w sposób szczególny troszczył się o rodzinę. Rodzina była jednym z tematów najczęściej poruszanych przez papieża. Stąd też cały jego pontyfikat był naznaczony nie tylko wspieraniem, ale także kiedy to było konieczne, wręcz batalią o rodzinę. Na dekoracji okolicznościowej widniały uczniowskie prace plastyczne na temat „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. W scenariuszu nie zabrakło humorystycznych piosenek, jak choćby „W rodzinie mojej jest zawsze OK.” Występ uczniowie zakończyli piękną  piosenką Ks. Stefana Cebereka – „Modlitwa za rodziny”   „Na rodziny niech spłyną potoki Twych łask Twoim sercem Ojcowskim otocz i nas Niech rodzina zaczerpnie moc Ducha przez dar Boskich mąk Niech się wzniesie ku niebu dziękczynnie Ojcowskich gest rąk Serca Matek dobroci niebiańskiej niech zdobi wciąż kwiat Niech się młodzi nauczą miłości co stwarza ten świat”.   Do uroczystości XII Dnia Papieskiego włączył się także chór kościelny. Występ został kilkakrotnie nagrodzony brawami. W trakcie Dnia Papieskiego zbierane były przez ministrantów i członków Szkolnego Koła Caritas pieniądze na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin.