Home » Aktualności » Teatrzyk „Kolczasta przyjaźń” 30.10.2012r.

Archiwum

Teatrzyk „Kolczasta przyjaźń” 30.10.2012r.

  Dnia 30 października uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym pt. "Kolczasta przyjaźń" przygotowanym przez Impresariat Artystyczny INSPIRACJA.  Widowisko traktowało o tolerancji i przyjaźni. Historia Jeżyka wyśmiewanego przez innych z powodu jego odmienności skłaniała do refleksji.

Kolczasta postać posiadała bowiem wiele umiejętności i zalet, tylko otoczenie powinno je dostrzec, wyzbywając się tym samym uprzedzeń. W efekcie można zaprzyjaźnić się nawet z "kolczastym" kolegą. Program poruszał problem tolerancji wobec inności. Był doskonałą lekcją wychowawczą dla uczniów. Dzieci mogły zobaczyć przygodę dwóch zwierząt w lesie. Jeden bohater Tygrysek miał kłopot, bo nie mógł wydostać się z lasu. Zaprzyjaźnił się z Jeżem, aby ten pomógł mu odnaleźć drogę. Jeż prowadził nocny tryb życia i znał drogę. Przyjaźń  Tygryska była interesowna, bo kolegował się z Jeżem po to, by Jeż wyprowadził go z lasu. Po oglądnięciu teatrzyku mogliśmy omówić z uczniami zagadnienie wartościowej przyjaźni, która jest bezinteresowna, kogo możemy nazwać przyjacielem, jaki powinien być przyjaciel. Była okazja do wyjaśnienia dzieciom znaczenia przyjaźni i powiedzenia, iż „ prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.