Home » Aktualności » Wypominki szkolne na cmentarzu parafialnym 7.11.2012r.

Archiwum

Wypominki szkolne na cmentarzu parafialnym 7.11.2012r.

  Kwitną zniczami  ciemne chodniki.  Jesienne kwiaty,  błędne ogniki  palą się znicze.    Dziesiątki, setki,  tysiące zniczy…  Nikt ich nie zliczy…    Przechodzą ludzie,  schylają głowy.  Wśród żółtych liści listopadowych palą się znicze…    Jak co roku, w oktawie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, cała społeczność szkolna udała się dnia 7 listopada na cmentarz parafialny.

Uczniowie odczytali wypominki za zmarłych:  I. Papieży Kościoła: Pawła VI, Jana Pawła I, Jana Pawła II.  II. Biskupów tarnowskich: Jana Stepę, Karola Pękalę, Jerzego Ablewicza, Michała Blecharczyka, Piotra Bednarczyka, Józefa Gucwę, Józefa Życińskiego.  III. Prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim, a także wszystkich parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.  Młodzież modliła się za dusze zmarłych kierowników tutejszej szkoły, nauczycieli i innych pracowników szkoły.  Wspominała  dusze Ś.P. zmarłych rodziców księży proboszczów, nauczycieli i pracowników pracujących w naszej szkole.  Modlitwą objęli także dusze Ś.P. dzieci, zmarłych rodziców i dziadków uczniów.  Modlitwę w intencji zmarłych poprowadził ks. proboszcz Janusz Skrzypek. Uczniowie po wspólnej modlitwie zapalili znicze na grobach bliskich i uczcili zadumą oraz ciszą pamięć o zmarłych.