Home » Aktualności » 94 Rocznica Odzyskania Niepodległości 12.11.2012r.

Archiwum

94 Rocznica Odzyskania Niepodległości 12.11.2012r.

  „Wolność jest kochana- jak kochane zdrowie Po długiej chorobie- każdy nam to powie. Droga wolnej, radosnej Polski- nie była różami wysłana Historia jej ciągle kłody pod nogi rzucała.”   Dzieje naszej Ojczyzny, to rzadko dni szczęśliwe i spokojne tak jak obecnie.

Częściej życiu naszych rodaków towarzyszyła groza, lęk przed wrogiem, sąsiadem, niewola i walka o wolność. Państwo polskie zniknęło z map Eupropy na ponad 120 lat O tych smutnych chwilach naszego narodu przypomnieli uczniowie 12 listopada 2012 roku podczas akademii z okazji 94 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie recytowali: „Polska to kraj piękniejszy od innych. Wśród grusz i topól- dom rodzinny… Być może gdzie indziej są ziemie piękniejsze I noce gwiaździstsze, i ranki jaśniejsze, Być może bujniejsza, zieleńsza jest zieleń I ptaki w gałęziach śpiewają weselej Być może gdzie indziej… lecz sercu jest droższa Piosenka nad Wisłą i piasek Mazowsza.”   Montaż słowno- muzyczny przygotowały nauczycielki: Bogusława Matłok i Beata Babiarz. Oprawą muzyczną zajął się Karol Książek.