Home » Aktualności » Gminny etap konkursu Literatura i Dzieci „Krajobrazy” 9.11.2012 r.

Archiwum

Gminny etap konkursu Literatura i Dzieci „Krajobrazy” 9.11.2012 r.

Konkurs został zorganizowany pod patronatem marszałka województwa podkarpackiego.   Dnia 9 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Literatura i Dzieci „Krajobrazy”.  W konkursie wzięły udział 4 szkoły.  Uczestnicy prezentowali 1 utwór wybranego autora w formie recytacji i piosenki. Jury oceniło uczestników w 2 kategoriach wiekowych: I-III klasy szkoły podstawowej IV-VI klasy szkoły podstawowej.  

Z naszej szkoły  w I kategorii wiekowej:  piosenkę pt. „Bieszczady”- zaśpiewał zespół z klasy II -Zuzanna Bachórz, Gabriela Marć, Maksymilian Kisiel, Aleksandra Kuraś, Szymon Lepak.  piosenkę „Korale jesieni”- zaśpiewała z klasy III Oliwia Krzystyniak.   recytacja:    „Przyszła jesień do ogródka”- Justyna Jezuit z klasy I  „Lesie nasz zielony”- Angelika Jopek z klasy III.   W kategorii: IV-VI recytacj:  „Co lubię”- Grzegorz Gołąb z klasy IV  „Śnieżne zmartwienia”- Radosław Lipa z V.   Uczniowie klasy I-III przygotowali inscenizację, która przeszła do rejonu bez eliminacji gminnych, bo było tylko jedno zgłoszenie. Zespół z klasy II z piosenką „Bieszczady” przeszedł do eliminacji rejonowych. Eliminacje rejonowe odbędą się 20 listopada w Sędziszowie Młp. Komisja w składzie: – Przemysław Łagowski – Marek Wiktor – Anna Potwora wyłoniła laureatów w kategorii prace plastyczne: 1.  – Justyna Cebulska 2.  – Klaudia Juchno 3.  – Patryk Strzałka 4.  – Maksymilian Kisiel 5.  – Wiktoria Rymut. Dziękujemy uczniom za pracę i zaangażowanie. Życzymy sukcesów na kolejnym etapie tegoż konkursu.   W dniu 20 listopada odbyły się eliminacje rejonowe w/w konkursu, w którym uczniowie z kl. I – III otrzymali wyróżnienie za inscenizację.