Home » Aktualności » Świąteczny czas – 21.12.2012 r.

Archiwum

Świąteczny czas – 21.12.2012 r.

  Dnia 21 grudnia cała społeczność szkolna oglądnęła przedstawienie jasełkowe pt. „Do stajenki” w wykonaniu przedszkolaków pod kierunkiem dyrektor Doroty Wrony. Następnie wychowawcy ze swymi podopiecznymi i rodzicami w klasach, jak tradycja nakazuje, spożyli Wigilię w otoczeniu wielu symboli świątecznych (słuchanie fragmentu ewangelii wg św. Łukasza, choinka, świece, biały obrus, sianko, łamanie się opłatkiem na znak wspólnoty, pojednania i przebaczenia, kolędowanie). 

Uczniowie pod kierunkiem ks. Janusza Skrzypka, nauczycieli: Marzeny Sokołowskiej- Andreasik, Aliny Zawiszy oraz Karola Książka zaprosili gości, pracowników szkoły i kolegów na szkolne jasełka. Dekorację do jasełek pomagała też przygotować nauczycielka plastyki: Małgorzata Pruchnik-Cabaj. Uczniowie- aktorzy wcielili się w role różnych postaci m.in.: ojca, św. Piotra, nauczycielki, ucznia, księdza, pielęgniarki, ubogiego człowieka, biznesmena. Na koniec „Anioł” podsumował wszystkie ich rozmowy kwalifikacyjne ze św. Piotrem słowami: „Św. Piotr postanowił, co następuje: wszyscy którzy przed bramą nieba czekali, i  po rozmowie z Piotrem tam się nie dostali, niech zejdą jeszcze na ziemię i przygotują się lepiej na spotkanie z Jezusem. On przecież przyszedł po to, by zbawić ich duszę! Całe niebo dziś życzy wszystkim tu zgromadzonym, aby każdy się znalazł wśród błogosławionych!”   Na koniec przedświątecznego spotkania dyrektor szkoły Andrzej Ziajor złożył wszystkim gorące życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. W tym spotkaniu wzięli udział także zaproszeni goście: Wójt Gminy Ostrów Piotr Cielec, wicewójt gminy Bogusław Wójcik, radny Rady Powiatu Jerzy Kopala, sołtys wsi Skrzyszów Andrzej Budzik, którzy również złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Radny Jerzy Kopala przekazał życzenia i upominki dla szkoły i uczniów od starosty powiatu ropczycko – sędziszowskiego.