Home » Aktualności » KONKURS ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2012

Archiwum

KONKURS ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2012

 

Co roku konkursy ZTU aktywizują uczniów w naszej szkole. Udział w nich to szansa, aby wyrazić siebie i swoje przemyślenia w różny sposób – m.in. rysując, malując, pisząc, a nawet kręcąc film!

Konkursy pozwalają też na sprawdzenie swojej wiedzy. Jak w latach poprzednich hasła tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł wpisały się w całokształt działań profilaktycznych prowadzonych w naszej szkole.  Przez cały rok w szkole organizowano konkursy, dni sportu, imprezy integracyjne i wycieczki promujące zdrowy styl życia. Główne cele kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w 2012 roku to m.in.: zwiększenie zaradności dzieci i młodzieży, rozwinięcie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, w szczególności gdy dochodzi do prób częstowania alkoholem, papierosami czy narkotykami.
Przygotowanie pracy konkursowej to też impuls do tego, aby zastanowić się nad tym, w czym jest się najlepszym. Wiedza o samym sobie, swoich zaletach i umiejętnościach pomaga w relacjach z ludźmi, daje odwagę, by stawać w obronie swoich przekonań.
Udział w konkursach to nie tylko powód do osobistej satysfakcji, ale też okazja do zdobycia wyróżnienia. Na liście laureatów tegorocznej kampanii ZTU znalazła się uczennica Kinga Klimek z kl. VI. Otrzymała nagrodę i dyplom, a także nagrodę ufundowaną przez gminną komisję ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. Serdecznie gratulujemy Kindze znakomitego rezultatu.