Home » Aktualności » VIII Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek 27.01.2013 r.

Archiwum

VIII Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek 27.01.2013 r.

  Dnia 27 stycznia odbył się VIII Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek  w Nawsiu zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim. Celami konkursu były: -popularyzacja muzyki religijnej wśród dzieci i młodzieży -podtrzymywanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia -rozwijanie wrażliwości estetycznej poprzez bezpośredni kontakt z muzyką -zdobywanie doświadczeń estradowych. 

Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w pierwszej grupie wiekowej (klasy 0, I, II, III). Jury przyznało nagrody oraz wyróżnienia najlepszym wykonawcom, a brało pod uwagę: -dobór repertuaru, -melodykę i dynamikę wykonanego utworu, -interpretację, -ogólny wyraz artystyczny. Jury doceniło liczny udział dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie, ich przygotowanie, ogólną prezentację na scenie oraz właściwy strój uczestników.    Dzieci z klasy „0” przygotowane przez  Barbarę Budzik (Mikołaj Bachórz, Martyna Bieszcz, Maria Cieśla i Wiktor Skiba) śpiewały  „Szczęśliwych tylko dni ”- zdobyły wyróżnienie oraz nagrody: grę edukacyjną i przybory szkolne. Uczniowie z klasy I (Justyna Jezuit, Oliwia Juchno i Hubert Powrózek) przygotowani przez Bogusławę Przydział  śpiewali „Gore gwiazda Jezusowi”. Uczniowie z klasy II  (Zuzanna Bachórz- flet poprzeczny, Jakub Cieśla, Mateusz Hamala, Aleksandra Kuraś, Szymon Lepak i Gabriela Marć) przygotowani przez  Annę Bochenek śpiewali „Dnia jednego o północy” – wyśpiewali nagrodę: gry i kalendarze. Uczniowie z klasy III (Oliwia Krzystyniak, Kamila Fryz, Angelika Jopek i Kamil Przetacznik) przygotowani przez  Alinę Zawisza śpiewali „Bosy pastuszek”- otrzymali nagrody: grę edukacyjną i kalendarze. Gratulujemy wokalistom i dziękujemy wychowawcom za przygotowanie uczniów, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu stosownych strojów na występ.