Home » Aktualności » VI Charytatywny Bal Karnawałowo- Walentynkowy w Skrzyszowie 9.02.2013r.

Archiwum

VI Charytatywny Bal Karnawałowo- Walentynkowy w Skrzyszowie 9.02.2013r.

 „Dobro rodzi się wtedy, gdy zapomina o sobie.”
 Lew Tołstoj
 
Dzięki staraniu wielu osób dnia 9 lutego już po raz szósty udało się zorganizować dyrektorowi Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Skrzyszowie Andrzejowi Ziajorowi charytatywny bal karnawałowo-walentynkowy.

Na VI Charytatywnym Balu Karnawałowo- Walentynkowym w Skrzyszowie dyrektor szkoły Andrzej Ziajor bardzo serdecznie powitał zaproszonych gości: wójta Gminy Ostrów  Piotra Cielca z małżonką, wice wójta naszej gminy Bogusława Wójcika z małżonką, proboszcza naszej parafii ks. Janusza Skrzypka, właściciela Biura Turystycznego AN-TUR-JA w Dębicy – Jana Sojkę, który objął patronatem nasz zespół ANTURJA, radnego Rady Gminy w Ostrowie, a równocześnie sołtysa tej wioski Andrzeja Budzika z małżonką, przewodniczącą Rady Rodziców Lucynę Pociask z mężem dziękując jednocześnie za wszelką pomoc włożoną w rozwój naszych zespołów tanecznych, a także pomoc skierowaną w rozwój naszej szkoły oraz  pomoc organizacyjną przed i w czasie balu.
VI Charytatywny Bal Karnawałowo- Walentynkowy jest organizowany przy współpracy Rady Rodziców i wsparciu wielu ludzi dobrej woli. Dyrektor nie zapomniał o wyrazach wdzięczności dla pracowników administracji, obsługi oraz kuchni, a także dla wszystkich rodziców, którzy w ostatnich dniach poświęcili swój czas na pomoc przy dekoracji sali i przygotowaniu imprezy. Słowa podziękowania popłynęły też do p. Mateusza Surmana za dokumentację zdjęciową podczas balu. Dyrektor miejscowej szkoły podziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej zabawy.
Dochód z balu będzie przeznaczony dla zespołu tanecznego Anturja i Lotos, m.in. na wypoczynek letni i doposażenie zespołów, a także, jako jednorazowe stypendium dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu. Dziewczęta z zespołów, które w ostatnim czasie prowadzi Kinga Mazur, zaprezentowały się przed publicznością w różnych układach tanecznych. Pani Kindze dyrektor również bardzo serdecznie podziękował za jej zaangażowanie, poświecenie, za jej aktywność i dyspozycyjność w pracy z naszymi zespołami. Najbardziej emocjonującym momentem podczas balu tradycyjnie były występy zespołów Lotos i Anturja oraz loteria fantowa. Dziewczęta swoje występy poparły samodzielnie przygotowanym humorystycznym komentarzem słownym i prezentacją multimedialną z różnych występów oraz wycieczek. 

Swoim wszystkim instruktorkom, z którymi współpracowały od początku istnienia zespołów, dedykowały tańce: Hiszpański i Kowbojski. Dla dyrektora Andrzeja Ziajora zatańczyły układ Alcastar i Suawemente, a dla sponsora Jana Sojki zaprezentowały układ „Baila”. Dziewczęta bardzo miło wypowiadały się o swej trenerce Kindze Mazur: „Wraz ze swoim poświęceniem przyniosła polary, pompony, nowe stroje, pałeczki, a przede wszystkim optymizm”.
Mażoretki przełamały tradycję i zamiast polonezem zabawę otworzyły tańcem Belgijskim zapraszając panów z widowni.  Wszyscy obecni podziwiali dziewczyny za zapał i chęci do codziennych ćwiczeń oraz ciekawe choreografie i stroje.
 
W trakcie zabawy miało miejsce losowanie nagród, które tradycyjnie poprowadził sołtys Andrzej Budzik. To losowanie, jak co roku, wywołało wspaniałą atmosferę, zewsząd posypały się dowcipy. Był tablet ufundowany przez p. Dziedziców ze Skrzyszowa, odkurzacz ufundowany przez Firmę BOGMAR z Dębicy, piękne obrazy z firmy Candelex z Dębicy, kosmetyki, zestaw sztućców, wartościowe garnki z firmy GastroGal w Rzeszowie, sprzęt komputerowy (myszki, klawiatury, kamery, program antywirusowy, gry komputerowe itp.) ufundowane przez firmę Comax z Ropczyc, monografia szkoły i wiele innych jeszcze nagród. Były także dwa talony na zakup paliwa ufundowane przez Przedsiębiorstwo Kępka z Ropczyc. Obok tego dwa zaproszenia dla dwóch osób na uroczysty obiad do „Rajskiego Ogrodu” w Skrzyszowie ufundowane przez właściciela p. Tadeusza Lecha. Ponadto karnety dwu i czterogodzinne do wykorzystania na Kręgielni LAGUNA w Ropczycach, talony do apteki REMEDIUM w Ostrowie, talony na przegląd lub badanie techniczne samochodu w Firmie OCHAŁ w Ropczycach, talony na mycie samochodu w Myjni „Hydro Strefa” w Dębicy, ufundowane przez właścicieli powyższych firm, plakaty z zawodnikami Cracowii z autografami zawodników oraz fanty- niespodzianki, co bardzo rozbawiło gości. 
Główna nagroda to tradycyjnie rower o znacznej wartości. Losowanie nagród nie byłoby możliwe gdyby nie dobra wola i chęć pomocy wielu ludzi. Słowa podziękowania należą się wszystkim sponsorom tych fantów oraz zaopatrzenia. Oprócz już wspomnianych darczyńców z pomocą przyszli także: Firma Mars z Ostrowa, Firma Bambi z Dębicy, Przedsiębiorstwo Jan Niwa z Ropczyc, Przedsiębiorstwo Plastbud z Pustkowa, Catering Staf Bogusława Filipka z Dębicy, Nowy MaxPol z Brzeźnicy, Sklep spożywczy MERKURY z Ropczyc, RAFI BUD Rafał Niedzielski ze Skrzyszowa, sponsor anonimowy, Firma Handlowo-Usługowa GREGPOL z Tarnowa, Piekarnia Adam Ciszek z Dębicy, Bar KAKTUS z Dębicy, Hurtownia Elektryczna ELMIX 2 z Ropczyc, Firma FOTO COLOR z Ropczyc, Firma Handlowa ROLMLEK z Mielca, Handel i Usługi Transportowe Wiesław Milczanowski z Ostrowa, Sklep spożywczy KLAUDIA z Kozodrzy, Firma Handlowo – Usługowa KOGRAKO z Dębicy, Firma Handlowo – Usługowa EDEN z Ostrowa, Firma Usługowo – Handlowa CELBRUK z Olchowej, Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego TAURUS z Pilzna, Cukiernia Wiktor z Dębicy, Myjnia Max z Dębicy oraz Zakład Przetwórstwa Mięsnego H. A. Paśko z Ropczyc. Wszyscy sponsorzy byli umieszczeni na specjalnej tablicy na sali konsumpcyjnej podczas balu. 
Ze szczególną uwagą i ogromną wdzięcznością dyrektor Andrzej Ziajor wspomniał sponsora nagrody głównej (roweru), a także znacznej kwoty finansowej na rzecz zespołu- pana Jerzego Kieliś z firmy Uwent Pol z Jędrzejowa, która prowadzi prace wykończeniowe w budynku naszej hali sportowej. Cieszy fakt, że nadal są ludzie skłonni do ofiarowania darów, do ofiarowania cząstki samego siebie.
Zabawę poprowadził zespół MEDIUM z Kolbuszowej.
Uczestnicy balu w samych superlatywach mówili o przedsięwzięciu i jego organizatorach  „wspaniała atmosfera, bardzo sympatyczne występy i super nagrody”. 
W dobie obecnego kryzysu trudno o bezinteresowność, a my mamy znów świadectwo, że są fantastyczni ludzie, którzy wspierają dobroczynne akcje i udowadniają, że „Kto ma serce pełne miłości, zawsze ma coś do dania”, jak mówił papież Jan XXIII. Te czyny pozostawiają pozytywne ślady w każdym wnętrzu i przez to świat staje się lepszy.