Home » Aktualności » Apel upamiętniający 73. rocznicę zbrodni katyńskiej i 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej 10.04.2013r.

Archiwum

Apel upamiętniający 73. rocznicę zbrodni katyńskiej i 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej 10.04.2013r.

W środę 10 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 96 ofiar katastrofy prezydenckiego tupolewa, który trzy lata temu rozbił się pod Smoleńskiem. 

W krótkich recytacjach harcerki skrzyszowskiej drużyny „Pryzmat” pod kierunkiem Anny Bochenek przypomniały tragizm wydarzeń zarówno tych sprzed 73 lat, gdzie w lasach Katynia, Miednoje, Charkowa i Kalininie dokonano bestialskiego mordu na ponad 23 tysiącach Polaków, w tym oficerach i inteligencji oraz te najnowsze sprzed 3 lat, gdzie w tragicznym w skutkach locie polskiej delegacji udającej się na rocznicę katyńskich wydarzeń zginęli wszyscy jej członkowie, w tym prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński. Harcerki ułożyły krzyż ze zniczy.Hołd ofiarom tragedii uczniowie oddali w wierszach, piosence skomponowanej przez Marka Muszyńskiego na tę smutną okoliczność. Ksiądz Janusz Skrzypek poprowadził modlitwę w intencji ofiar, a byli nimi prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria i prezydencka delegacja, w tym wielu przedstawicieli polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych oraz środowisk pielęgnujących pamięć o zbrodni katyńskiej.