Home » Aktualności » Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej 26.04.2013r

Archiwum

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej 26.04.2013r

Dnia 26 kwietnia w Publicznym Przedszkolu im. Wandy Chotomskiej w Kozodrzy obchodzono Święto Flagi. Jest to Święto Państwowe, ustanowione przez Sejm. Obchodzimy je w całym kraju 2 maja. Flaga jest obok Godła naszym najwyższym symbolem narodowym. W obchodach Święta Flagi oprócz dzieci wzięli udział przedstawiciele władz gminnych, dyrektorzy szkół podstawowych, oraz dzieci i nauczyciele z  przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z gminy Ostrów. 

Uroczystą Akademię z okazji Święta Flagi przedstawiły dzieci z Publicznego Przedszkola im. Wandy Chotomskiej w Kozodrzy. Goście i gospodarze złożyli kwiaty przy tablicy umieszczonej na budynku przedszkola, która upamiętnia Rewolucyjne Walki i Bunty chłopskie w Kozodrzy w latach 1933-1961 i zapalili znicze. Następnie miało miejsce przejście miejscowością Kozodrza z flagami biało – czerwonymi do pomnika upamiętniającego Zwycięstwo pod Grunwaldem w 1410r. Pomnik ten wzniesiono w Kozodrzy w 1910 roku.  Tam zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.
Z Oddziału Przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Skrzyszowie w tej uroczystości i Gminnym Konkursie Patriotycznym ogłoszonym przez Dyrektora Przedszkola w Kozodrzy Panią Kazimierę Łącała pod hasłem " Jestem Polakiem i Europejczykiem" udział wzięły Natalia Kłusek i Maria Cieśla przygotowane przez Barbarę Budzik. Mimo bardzo dużej wiedzy dziewczynek na temat Polski, Włoch, Belgii i Unii Europejskiej indywidualnie nie zdobyły lokaty na podium, ale w ocenie zespołowej uplasowały się na trzecim miejscu. Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszego pogłębiania wiedzy oraz sukcesów w szkole.