Home » Aktualności » Konferencja „Świeże mleko i owoce – kosmiczny duet w naszej szkole.” 26.04.2013r.

Archiwum

Konferencja „Świeże mleko i owoce – kosmiczny duet w naszej szkole.” 26.04.2013r.

Konferencja „Świeże mleko i owoce – kosmiczny duet w naszej szkole” odbyła się w piątek 26 kwietnia w Mielcu. Było to podsumowanie działań mających na celu promowanie spożywania produktów mlecznych, szczególnie wśród młodych ludzi. 

Firma Rolmlek wraz z Fundacją „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia” i OT ARR w Rzeszowie przygotowali w Mielcu spotkanie podsumowujące realizację dwóch akcji „Szklanka mleka” oraz „Owoce w szkole”. Profesor Wojciech Cichy reprezentujący Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, prezes Fundacji „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia” przedstawił wykład zachęcający do picia świeżego mleka. Spotkanie w Mielcu uświetnił generał Mirosław Hermaszewski, jedyny Polak który odbył podróż kosmiczną. Opowiedział o przeżyciach związanych z tym wydarzeniem. Uczniowie naszej szkoły na to spotkanie przygotowali prace plastyczne związane z tematyką Kosmosu , które zostały nagrodzone. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klas IV-VI pod opieką Ewy Feret.