Home » Aktualności » Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Południowo – Wschodniej 1.05.2013r.

Archiwum

Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Południowo – Wschodniej 1.05.2013r.

W dniu 1 maja odbyły się po raz drugi w Pustkowie – Osiedlu Otwarte Mistrzostwa Mażoretek, Cheerleaderek i Tamburmajorek Polski Południowo – Wschodniej pod patronatem Wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza. Z naszej szkoły wzięła w nich udział starsza grupa mażoretek – Anturja, pod kierunkiem instruktorki Kingi Mazur. Nasze dziewczęta wspierał również swoją obecnością dyrektor szkoły Andrzej Ziajor.

Rywalizacja była zacięta i wyrównana. Pośród uczestników odczuwało się ducha sportowej rywalizacji. Mistrzostwa rozpoczęły się o godzinie 10.00 uroczystym przemarszem wszystkich grup uczestniczących wraz z Orkiestrą Dętą – Gminy Dębica spod Centrum Kultury i Bibliotek do Zespołu Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej. Po prezentacji zespołów na hali sportowej rozpoczęły się zmagania konkursowe. W I części każdy zespół musiał zaprezentować różne elementy i układy z pałeczkami podczas przemarszu na odcinku 100 m w czasie 3 min. Nasz zespół Anturja bezbłędnie zaprezentował się podczas przemarszu. Zawody uświetnił wspaniały koncert Orkiestry Dętej – Gminy Dębica pod batutą Łukasza Chorążaka. Następnym etapem były występy sceniczne. Tutaj nasz zespół w końcowej fazie występu uległ dekoncentracji i w konsekwencji uplasował się poza podium zdobywając aż 152 pkt na 180 możliwych. Warto podkreślić, że zespoły uczestniczące w mistrzostwach były na wysokim poziomie, a różnica punktowa między nimi była niewielka. 
Naszym mażoretkom życzymy wytrwałości i zapału w dalszych treningach.