Home » Aktualności » Powiatowy Konkurs „O Złotą Nutkę” z cyklu „Szukamy talentów” 12.05.2013 r.

Archiwum

Powiatowy Konkurs „O Złotą Nutkę” z cyklu „Szukamy talentów” 12.05.2013 r.

W eliminacjach do Powiatowego Przeglądu Wokalnego o Złotą Nutkę organizowanego przez Centrum Kultury w Ropczycach wzięło udział100 uczestników, z których do finału zakwalifikowano 28 osób. W konkursie mogli wziąć udział soliści i duety. Konkurs organizowany był w trzech kategoriach wiekowych.

 Każdy z uczestników przygotowywał dwa utwory ( z repertuaru polskich wykonawców):
      – pierwszy – piosenka dowolna,
      – drugi – to piosenka pochodząca z lat 60-tych.
Z naszej szkoły do eliminacji przystąpiły:
Martyna Bieszcz z kl. „0” z piosenką  „Serduszko puka w rytmie cza cza”  i „Mała strojnisia”- op. Barbara Budzik
Maria Cieśla z kl. „0” z piosenką „Rudy rydz” i „Motylem byłam”- op. Barbara Budzik
Zuzanna Bachórz i Aleksandra Kuraś z kl. II z piosenką „Autostop” i „Bieszczady” – op. Anna Bochenek
Oliwia Krzystyniak (z chórkiem Angelika Jopek, Kamila Fryz) z kl. III z piosenką „Ty się boisz myszy”, „Rudy rydz”- op. Alina Zawisza.
Do finału  Powiatowego Konkursu Wokalnego „O Złotą Nutkę” z cyklu „Szukamy Talentów” oprócz Marii Cieśli zakwalifikowały się wszystkie wymienione wcześniej wykonawczynie. Dnia 12 maja pięknie zaprezentowały się na scenie w najmłodszej grupie wiekowej pośród dużej konkurencji. Najmłodsza uczestniczka konkursu wokalnego Martynka Bieszcz wyśpiewała III miejsce i nagrodę rzeczową. Otrzymała zaproszenie na występ podczas obchodów  Dni Ziemi Ropczyckiej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy ich opiekunkom i  życzymy wszystkim wykonawczyniom rozwoju talentu muzycznego.