Home » Aktualności » Nauka i zabawa dzięki przedstawieniu „Gdzie jest Stasio?” w wykonaniu teatrzyku „Zielony Melonik” z Jarosławia. 22.05.2013r.

Komputer, telewizor, komórka wszystko to zostało wymyślone w celu ułatwienia życia. Te same przedmioty niosą też niebezpieczeństwo uzależnienia, szczególnie dla dzieci, które są mało samokrytyczne. Tylko stała profilaktyka daje największą gwarancję na sukces w walce z tym problemem. 22 maja dzieci z przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej miały możliwość obejrzenia świetnego przedstawienia firmy artystycznej "Zielony Melonik" z Jarosławia pt. "Gdzie jest Stasio?"

Spektakl opowiadał o Pajacyku, który szukał swego przyjaciela Stasia. Staś porwany został przez złego Piksela. W poszukiwaniach pajacykowi pomagała lalka Tola i miś Kleofas. Zadaniem przedstawienia było dotarcie i uświadomienie najmłodszym dzieciom jakie zagrożenie niosą za sobą komputer, telewizor i komórka. Bogata oprawa muzyczna, dowcipny tekst i zrozumiałe znaki sceniczne były wielkim atutem przedstawiania. Dzieci nie tylko przeżyły prawdziwą przygodę, ale uczyły się higieny pracy z komputerem. Spektakl bardzo podobał się wszystkim dzieciom. Bardzo dziękujemy! Bohaterowie w zabawnej formie przestrzegali widzów przed zbyt długim korzystaniem z komputera i telewizora. Dzieci na długo zapamiętają morał wypływający z tej bajki i mam nadzieję, że zastosują go w praktyce w domu. Prosimy rodziców i opiekunów o dopilnowanie tego, czyli czuwanie nad czasem, jaki dzieci spędzają przy komputerze.