Home » Aktualności » VII Festyn Rodzinny – Skrzyszów 17.06.2013

Archiwum

VII Festyn Rodzinny – Skrzyszów 17.06.2013

W niedzielę 16 czerwca przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Skrzyszowie odbył się VII Festyn Rodzinny zorganizowany przez dyrektora szkoły Andrzeja Ziajora, Radę Rodziców i nauczycieli szkoły. 

Zaproszeni rodzice wraz ze swoimi pociechami wspaniale zaszczycili nas swoją obecnością. Ponadto imprezę uświetnili zaproszeni goście w osobach:
Wójt Gminy Ostrów p. Piotr Cielec z rodziną, Wice Wójt Gminy Ostrów p.. Bogusław Wójcik z rodziną, Przewodniczący Rady Gminy Ostrów Marian Pondo, sekretarz Gminy Agnieszka Sochacka, Sołtys i Radny wsi Skrzyszów Andrzej Budzik, główny sponsor festynu Państwo Hanna i Grzegorz Domaradzcy z Firmy BUDIMEX w Dębicy, sponsor zespołu tanecznego, a zarazem właściciel Biura Turystycznego Anturja w Dębicy Jan Sojka, Dyrektor GCKiS w Ostrowie z/s w Kamionce Przemysław Łagowski. Wszystkich gości, mieszkańców Skrzyszowa i okolic powitał dyrektor szkoły Andrzej Ziajor. Już po raz VII spotkaliśmy się przed szkołą na festynie rodzinnym. Zaczynaliśmy w 2007 r. Przez trzy lata korzystaliśmy z funduszy unijnych, a po raz czwarty organizujemy festyn dzięki ludziom dobrej woli, ludziom dobrego serca, za co im serdecznie dyrektor szkoły podziękował. Podziękował wójtom za wszelką okazaną pomoc, za udostępnienie autobusów, Dyrektorowi GCKiS za pomoc organizacyjną i finansową. Wyraził wdzięczność strażakom ze Skrzyszowa i Ostrowa za wypożyczenie ławek i krzeseł. Podziękował tym, którzy załatwiali parasole, Dyrektor Centrum Kultury w Pustkowie – Agnieszce Żurek – za wypożyczenie kolumn, całej ekipie od sceny i nagłośnienia, na czele z p. Tomkiem. Podziękował p. Natalii, p. Mateuszowi i p. Ewie za dokumentację zdjęciową i filmową. Podziękował nauczycielom, pracownikom szkoły, pracownikom stołówki oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani i poświęcają niedzielne popołudnie dla swoich wychowanków i całej społeczności. Ponadto wszystkim zespołom, które będą występować podczas festynu i ich opiekunom. Korzystając z okazji podziękował wójtowi Piotrowi Cielcowi, wice wójtowi Bogusławowi Wójcikowi, przewodniczącemu Rady Gminy Marianowi Pondo, sołtysowi Andrzejowi Budzikowi, sekretarz gminy Agnieszce Sochackiej, skarbnikowi Adamowi Rzeszutek, dyrektorowi GCKiS Przemysławowi Łagowskiemu za wsparcie działalności naszej szkoły. Dyrektor skierował również słowa wdzięczności do właściciela biura turystycznego AN-TUR-JA w Dębicy za pomoc dla naszych zespołów tanecznych.   
W szczególny sposób podziękował sponsorom za pomoc finansową dla naszych dzieci. Cała ta wielce wspaniała i atrakcyjna impreza mogła odbyć się dzięki zaangażowaniu ludzi wielkiego serca i wspaniałego gestu. Bardzo serdecznie i gorąco podziękował sponsorowi głównemu festynu Państwu Hannie i Grzegorzowi Domaradzkim z Firmy BUDIMEX z Dębicy oraz pozostałym sponsorom: 
– Firmie PLASTBUD Sp. z o.o. w Pustkowie
– Panu Jerzemu Kieliś z Firmy UWENTPOL w Jędrzejowie
– Akcji Katolickiej przy Parafii Skrzyszów
– Panu Andrzejowi Barszcz z Firma STEKROL w Dębicy
– Panu Adamowi Ciszek z Piekarni w Dębicy
– Firmie MARS w Ostrowie
– Pani Renacie Wawro właścicielce sklepu spożywczego „MERKURY” w Ropczycach
– Państwu Barbarze, Romanowi i Bogdanowi Dziedzicom, właścicielom Firmy BOMIR w Skrzyszowie 
– Zakładowi Mięsnemu NOWY MAX POL w Brzeźnicy
– Pani Marcie Knych z Firmy Bambi w Dębicy
– Firmie Rolmlek z Mielca 
Jako pierwsza festyn uświetniła Orkiestra Dęta z Dębicy pod dyrekcją p. Stanisława Świerka. Rytmom Orkiestry Dętej towarzyszył przemarsz skrzyszowskiego zespołu Anturja od sklepu GS do sceny przed szkołą. Obejrzeliśmy m.in. występ dzieci przedszkolnych i klasy „0”, występy zespołu Anturja i Lotos ze Skrzyszowa, Formacji Tańca Nowoczesnego Vega z Centrum Kultury w Ropczycach, zespołu mażoretkowego z Pustkowa, zespołu Onyks ze  Stowarzyszenia Krzewienia Kultury Ludowej w Gminie Ostrów, zespołu Wrzos z GCKiS w Ostrowie z/s w Kamionce, taniec klasyczny w wykonaniu par tanecznych z Towarzystwa Przyjaciół Tańca Złota Para w Dębicy. Barwne stroje i piękne układy taneczne przyciągały przed estradę wielu uczestników imprezy. Były także pokazy zapaśnicze zawodników UKS ORZEŁ Skrzyszów.
Dzieci mogły skorzystać z atrakcji: dmuchańców, bezpłatnych przejażdżek konnych, bryczką oraz limuzyną Lincoln, postrzelać z pistoletów pod okiem instruktorów ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” z Dębicy, pomalować twarz. Niespodzianką był z pewnością pokaz dużych baniek mydlanych. Był również do dyspozycji dzieci samochód strażacki z Ropczyc. Nie zabrakło grilla, napojów, lodów, waty cukrowej czy baloników. Oprócz tego cały czas przygrywała muzyka, były konkursy z nagrodami i zabawy dla dzieci oraz występy i pokazy na scenie. 
Około godz. 19.00 odbyła się zabawa taneczna dla wszystkich przy żywej muzyce zespołu Państwa Rachwałów z Ropczyc. Pogoda sprzyjała imprezie, słońce mocno przygrzewało, dzieci zaliczały kolejne atrakcje, które im zasponsorowano.  Dobry humor uczestników festynu pomógł przegonić nadciągające chmury i piękna pogoda utrzymała się do wieczora. Całe rodziny mogły przeżyć prawdziwą radość płynącą z różnych zabaw oraz dobrej muzyki. Obserwując radosne twarze małych i dużych uczestników uroczystości  stwierdzamy, że impreza się udała, bo dzieci to najlepsi testerzy. Najmłodsi już pytają o kolejny festyn i związane z nim niespodzianki. Muszą poczekać jeszcze cały rok!!!