Home » Aktualności » VII Zjazd Szkolnych Kół Caritas 19.06.2013r.

Archiwum

VII Zjazd Szkolnych Kół Caritas 19.06.2013r.

W Okulicach dnia 19 czerwca odbył się VII Zjazd Szkolnych Kół Caritas diecezji tarnowskiej. Do sanktuarium Matki Bożej przybyli wolontariusze, dyrektorzy, nauczyciele oraz opiekunowie SKC. Spotkanie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył biskup ordynariusz tarnowski Andrzej Jeż. 

– Każdy dobry czyn przynosi podwójny skutek. Najpierw pomaga potrzebującemu. Jednocześnie jest inwestycją na przyszłość. Chrześcijanin wie, że nie chodzi tylko o przyszłość ziemską – mówił do zebranych bp Andrzej Jeż. Zwrócił uwagę, że służba w SKC to dawanie życia i nadziei na wzór Maryi. Ksiądz biskup podziękował dyrektorom szkół, w których są Szkolne Koła Caritas, opiekunom SKC i przewodnikom duchowym za opiekę i motywację uczniów. Członkom zaś pogratulował wspaniałych dzieł. Szkolne Koła Caritas to po pierwsze metoda dotarcia do osób, które potrzebują pomocy, ale przede wszystkim szansa duchowego, osobowego rozwoju młodych ludzi, którzy od podstawówki pod znakiem Caritas, starają się kształtować swoje życie w duchu miłości bliźniego. W zjeździe wzięło udział ponad 1200 członków SKC, nie licząc opiekunów. Na zjeździe byli obecni przedstawiciele połowy istniejących SKC.
Po Eucharystii Pasterz Kościoła Tarnowskiego otrzymał legitymację członka honorowego SKC nr 4. Wyróżniono też koła, które były najlepsze w konkursie związanym z działalnością SKC. Po filmie mogli wszyscy tradycyjnie udać się na kiełbaskę z grilla, napoje, słodycze i koncert połączony ze wspólną zabawą z zespołem kleryków WSD w Tarnowie. Nasze SKC reprezentowali członkowie koła, koledzy i koleżanki z klas IV-VI, opiekunowie: p. Beata Bobulska – Przysiecka i Ewa Feret oraz ks. Janusz Skrzypek. Dziękujemy kierowcy p. Lesławowi za piękną jazdę. Dziękujemy organizatorom i sponsorom, którzy umożliwili organizację wyjazdu na to niezapomniane spotkanie modlitewno-rozrywkowe.