Home » Aktualności » Wycieczka klas IV-VI do Krosna 10.06.2013r.

Archiwum

Wycieczka klas IV-VI do Krosna 10.06.2013r.

Dnia 10 czerwca uczniowie II etapu nauczania pod opieką wychowawczyń poznali Centrum Dziedzictwa Szkła czyli pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny w interaktywny sposób prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości w Krośnie. 

Zwiedzający mogli nie tylko podziwiać piękno szklanej sztuki czy kunszt artystów szkła, ale przede wszystkim poznać tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych podczas warsztatów. Uczniowie malowali na szkle i swoje prace dostali w prezencie do domu. Obejrzeli także film na temat historii Huty Szkła w Krośnie. Zwiedzili tzw. piwnice przedprożne znajdujące się przed zachodnią pierzeją krośnieńskiego Rynku. Obejrzeli zabytki Krosna: Rynek, Kościół Farny, Kapucynów, Pałac Biskupów, Dzwon Urban, pomnik I. Łukasiewicza. Zakupili produkty z Huty Szkła w Krośnie. Jechali także kolejką wokół miasta. 
Spacerowali po bardzo efektownych ruinach zamku w Odrzykoniu, które leżą na skalistym wzgórzu nieopodal Krosna. Tam podziwiali  malowniczy pagórkowaty krajobraz Pogórza Dynowskiego. Zwiedzali też niewielkie piętrowe muzeum z militariami i eksponatami związanymi z historią warowni. Zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia w strojach dworskich i rycerskich. Wycieczka była udana.