Home » Aktualności » 12 Rocznica ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku.

Archiwum

12 Rocznica ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku.

Dnia 12 września apelem modlitewnym pod przewodnictwem ks. Janusza Skrzypka uczciliśmy pamięć prawie trzech tysięcy ofiar ataku terrorystów w Nowym Jorku. 

Dyrektor szkoły Andrzej Ziajor przypomniał uczniom o zamachu z 11 września 2001 – serii czterech ataków terrorystycznych, przeprowadzonych na terytorium Stanów Zjednoczonych za pomocą uprowadzonych samolotów pasażerskich. Sprawcami byli przedstawiciele organizacji Al-Kaida, którzy po opanowaniu samolotów skierowali je na obiekty dwóch wież World Trade Center oraz budynku Pentagonu. W czwartym przypadku usiłowanie ataku nie powiodło się z uwagi na obronne zachowanie pasażerów na jego pokładzie, wskutek czego samolot rozbił się na polach Pensylwanii ok. 15 min. lotu od Waszyngtonu.  Łącznie w zamachu zginęły 2973 osoby. Zamach na World Trade Center pociągnął za sobą więcej ofiar i strat materialnych niż jakikolwiek inny akt terroru w dotychczasowej historii Stanów Zjednoczonych i świata.