Home » Aktualności » Dwudzieste urodziny akcji „Sprzątanie Świata” 23.09.2013r.

Archiwum

Dwudzieste urodziny akcji „Sprzątanie Świata” 23.09.2013r.

ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ – pod takim hasłem przebiegła tegoroczna, akcja „Sprzątanie świata – Polska”, której finał przypada, jak zwykle na 3. tydzień września, czyli 20 – 21 – 22 września.
Nasza szkoła do akcji przystąpiła 23 września. 

Od najmłodszych lat uczymy uczniów zasad dbania o środowisko. Uczniowie  z chęcią włączyli się do akcji, by posprzątać naszą Ziemię, czyli Skrzyszów. Celem akcji było kształtowanie zainteresowań przyrodniczych, dostrzeganie wartości własnej i cudzej pracy, integracja społeczności uczniowskiej, a przede wszystkim dbałość o środowisko naturalne wokół nas. Za przeprowadzenie akcji odpowiedzialna była pani Ewa Feret, którą wspomagali wychowawcy klas i pozostali nauczyciele. Akcja poprzedzona została pogadanką o celowości i znaczeniu Sprzątania Świata oraz zasadach segregacji odpadów, a także zachowaniu bezpieczeństwa podczas sprzątania. Uczniowie prowadzący pogadankę zwrócili uwagę  dlaczego ważne jest, aby prawidłowo postępować z odpadami i – co jeszcze ważniejsze – co zrobić, by było ich jak najmniej. Uczniowie 20. urodziny akcji spędzili sprzątając i „Odkrywając czystą Polskę”.
Pamiętajmy! Zawsze we wrześniu razem sprzątamy Polskę, ale o środowisko dbamy przez cały rok, aby odkryć potem czystą planetę.