Home » Aktualności » II Rajd Rowerowy Ludzi Pracy w Skrzyszowie 12.10.2013r.

Archiwum

II Rajd Rowerowy Ludzi Pracy w Skrzyszowie 12.10.2013r.

Dnia 12 października miał miejsce w Skrzyszowie drugi już Rajd rowerowy ludzi pracy zorganizowany przez Andrzeja Ziajora- Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im Bł. Ks. J. Popiełuszki. Patron naszej szkoły, Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, był kapelanem „Solidarności”, kapelanem ludzi pracy. Stąd pomysł, aby ten rajd towarzyszył przygotowaniom do III rocznicy nadania imienia Bł. Ks. Jerzego naszej szkole.

 Wzięło w nim udział prawie 60 osób. Jedni chcieli czynnie spędzić czas wolny, inni zmierzyć się z własną słabością, a jeszcze inni po prostu wyjść z domu.
Trasa rozpoczynała się na placu przed szkołą w Skrzyszowie i wiodła głównie przez malownicze tereny gminy Ostrów i gminy Dębica : Skrzyszów, Pustków Osiedle, Pustków Wieś, Wolę Ociecką, Bliznę, Leszcze, Kamionkę, Borek Wielki, Ostrów  aż do Rajskiego Ogrodu w Skrzyszowie. Wszyscy oczarowani byli kolorami jesiennego lasu. Pierwszy postój miał miejsce w Parku Historycznym w Bliźnie i połączony był ze zwiedzaniem pozostałości niemieckiego poligonu rakietowego. Uczestnicy rajdu byli świadkami montażu skrzydeł do przetransportowanego niedawno z Mielca wielozadaniowego samolotu „ Antek”. Drugi postój w Kamionce nad zalewem w symbiozie z naturą gwarantował pełną regenerację sił fizycznych. 
Po krótkim odpoczynku, wszyscy dzielnie ruszyli dalej drogą techniczną wzdłuż autostrady. 
Na mecie w Rajskim Ogrodzie w Skrzyszowie na wszystkich czekał gorący gulasz. Wszyscy chętni uczestnicy rajdu mogli wziąć udział w turnieju łuczniczym o Puchar Dyrektora Szkoły i turnieju strzeleckim z broni pneumatycznej o Puchar Wójta Gminy Ostrów. W turnieju łuczniczym przeprowadzonym przez Sołtysa wsi Andrzeja Budzika puchary wywalczyli:
– Krzysztof Ziajor – I miejsce
– Jan Rudny – II miejsce
– Lesław Głodek – III miejsce
W turnieju strzeleckim przeprowadzonym przez przedstawicieli Związku Strzeleckiego „Strzelec” z Dębicy pod okiem Artura Lisa puchary trafiły do:
– Marzeny Sokołowskiej- Andreasik – I miejsce  
– Lesława Głodka – II miejsce
– Ireneusza Perlika – III miejsce
Turnieje wyzwoliły wiele pozytywnych emocji. Można też było potańczyć na świeżym powietrzu przy muzyce przygotowanej przez Bogusławę Matłok i zjeść coś smacznego z grilla. Dziękujemy osobom i instytucjom wspierającym II Rajd Rowerowy Ludzi Pracy w Skrzyszowie: Wójtowi Gminy Ostrów, Zastępcy Wójta Gminy Ostrów, Sołtysowi wsi Skrzyszów, Radzie Pedagogicznej i Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie, a także sponsorom: Państwu Hannie i Grzegorzowi Domaradzkim z firmy BUDIMEX w Dębicy, Firmie Bambi z Dębicy, Firmie Rolmlek z Mielca, Firmie StekRoll (Andrzej Barszcz) z Dębicy, Firmie Usługowo – Transportowej (W. Milczanowski) ze Skrzyszowa i Tomaszowi Rogali z Kozodrzy.