Home » Aktualności » Pasowanie na ucznia 31.10.2013 r.

Archiwum

Pasowanie na ucznia 31.10.2013 r.

31 października odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Bohaterami dnia byli uczniowie klasy I naszej szkoły i ich wychowawczyni, Alina Zawisza.

W tym wyjątkowym święcie wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, przedstawiciel gminy Agnieszka Sochacka, przewodnicząca Rady Rodziców Lucyna Pociask, a także delegaci z poszczególnych klas. Dzieci kl. I przedstawiły specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny, w którym pokazały jak dużo wiedzą o Ojczyźnie, ekologii, bezpieczeństwie na drodze, życiu szkolnym. Po prezentacji artystycznej pierwszaków nastąpiło uroczyste ślubowanie. Momentem kulminacyjnym uroczystości był akt pasowania przez dyrektora Andrzeja Ziajora i wręczenie pamiątkowych dyplomów. Sekretarz gminy Ostrów Agnieszka Sochacka w imieniu wójta złożyła dzieciom życzenia i przekazała prezenty. Potem były oklaski, przemówienia, zdjęcia, upominki od rodziców i radość, że jest się już członkiem braci uczniowskiej. Po oficjalnej części uroczystości pierwszoklasiści i zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.