Home » Aktualności » Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej 7.11.2013r.

Archiwum

Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej 7.11.2013r.

Konkurs odbył się 7 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Skrzyszowie zorganizowany przez GCKiS w Ostrowie z/s w Kamionce.  W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych naszej gminy.

 

Cele konkursu to:
– popularyzacja pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży;
– zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycją;
– kształtowanie właściwej postawy wobec kultury i tożsamości narodowej;
– wzbudzanie pozytywnej rywalizacji wśród dzieci.

Ocenie podlegał poziom artystyczny, dobór repertuaru oraz sposób prezentacji. W najmłodszej kategorii wiekowej wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Martyna Bieszcz z kl. „0” w Skrzyszowie przygotowana przez Barbarę Budzik za piosenkę „Pałacyk Michla”.

II miejsce: Kamila Borowiec z kl. „0” w Skrzyszowie przygotowana przez Barbarę Budzik za piosenkę „Gniezno- Biskupin”.

III miejsce: Weronika Fortkowska z kl. „0” w Skrzyszowie przygotowana przez Barbarę Budzik za piosenkę „Polska” oraz ex aequo Milena Łącała z przedszkola w Kozodrzy przygotowana przez Kazimierę Łącałę i Klaudia Bryk z Woli Ocieckiej przygotowana przez Ewelinę Bochenek Perlik.

Zespół wokalny z kl. III ze Skrzyszowa przygotowany przez Annę Bochenek oraz duet z SP w Ociece otrzymał wyróżnienie.  Gratulujemy wykonawcom. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i książkami ufundowanymi przez organizatora. Laureatka Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej – Martyna Bieszcz z kl. „0” w Skrzyszowie w ramach nagrody zaprezentowała zwycięską piosenkę na Gminnych Obchodach Święta Niepodległości w dn. 11 listopada 2013 r. w Kamionce. Najistotniejsze w przygotowaniu do konkursu było to, że dzieci poznały piosenki mówiące o naszej ojczyźnie, o wydarzeniach i ludziach z Nią związanych. Poznały utwory odkrywające jej historię tę znaną i tę przemilczaną. Wszystkie zaprezentowane utwory łączyło  jedno- miłość do własnego kraju.