Home » Aktualności » VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem: „Opowieści morskiej treści”.

W miesiącu wrześniu dzieci w Oddziale Przedszkolnym miały cykl zajęć o wakacjach i treściach związanych z morską tematyką. Była to okazja do poznania wielu utworów literackich.

Dziecięce przeżycia, wyobrażenia, czyli opowieści morskiej treści zostały przelane na papier różnorodną techniką w postaci następujących prac plastycznych:

1. Jowita Chmielowiec, 6 lat, baśń „Mała Syrenka”

2. Krystian Fryz, 6 lat, opowiadania „O dzielnym marynarzyku”

3. Weronika Fortkowska, 6 lat, wiersz „Morskie muszelki”

4. Hubert Kołodziej, 6 lat, wiersz „Mewy”

5. Wiktoria Kłusek, 5 lat, baśń „Mała Syrenka”

6. Daniel Jędrysek, 6 lat, wiersz „Nadmorskie mikołajki”

7. Maja Fryz, 5 lat, film „Złota Rybka”

8. Martyna Bieszcz, 6 lat, baśń „Mała Syrenka”

9. Natalia Jezuit, 6 lat, baśń „Mała Syrenka”

Były to ilustracje do bajki ,baśni ,legendy ,filmu i wiersza.

Wymienione wyżej prace wzięły udział w gminnym konkursie  „Opowieści morskiej treści” i w dalszej kolejności wytypowane na VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod tym samym hasłem.

Celem konkursu było:

– rozbudzenie zainteresowań tematyką morską i wodną,

– uwrażliwienie na piękno krajobrazu polskiego oraz promowanie

bezpiecznego i aktywnego wypoczynku,

– popularyzowanie twórczości plastycznej,

– inspirowanie do poszukiwania nowych technik plastycznych Uczestnikami konkursu były dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i świetlic z całej Polski w czterech kategoriach wiekowych:

1. Dzieci przedszkolne do lat 6 –ciu.

2. Klasy I –II,

3. Klasy III –IV

4. Klasy V – VI

Patronat honorowy nad konkursem objęli:
-Wojewoda Podkarpacki
-Marszałek Województwa Podkarpackiego
-Prezydent Miasta Rzeszowa

Na konkurs ogłoszony przez Szkołę Podstawową nr 2 i Przedszkole Publiczne nr 15 w Rzeszowie wpłynęło 1126 prac dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych , Domów Kultury i bibliotek z całej Polski.

Komisja dokonała oceny prac i podjęła decyzję o przyznaniu nagród  i wyróżnień. W „KATEGORII – PRZEDSZKOLA”

obok prac dzieci z całej Polski wyróżnienie otrzymał Krystian Fryz z kl. „0” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie, op. Barbara Budzik.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 23 listopada 2013r. podczas obchodów XVII Rzeszowskich Dni Kultury Marynistycznej. Będzie tam:
-Spektakl muzyczny dla dzieci – „Ryby śpiewają na niby”.
-Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci „Słońce, woda i przygoda” oraz wystawa nadesłanych prac.
-Rzeszowski Żagielek – Dziecięcy Festiwal Twórczości Marynistycznej
-Koncert dla dzieci – „Morże Być”.

Na tę uroczystość Krystian wraz z opiekunką otrzymał zaproszenie. Od 15 listopada w Wejściu do Trasy Podziemnej w Rzeszowie można podziwiać prace najmłodszych marynistów z całej Polski, a wśród nich prace dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego.