Home » Aktualności » XIV Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Łamańce językowe w ulubionym wierszu Juliana Tuwima” 2013

Archiwum

XIV Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Łamańce językowe w ulubionym wierszu Juliana Tuwima” 2013

Dzieci w klasie „0” chętnie ćwiczą narządy mowy i mięśnie twarzy w oparciu o humorystyczne wiersze Juliana Tuwima. Poznają bogatą twórczość poety wzbogacając własne słownictwo i umiejętności wypowiedzi. Humorystyczne utwory są inspiracją do zabawy słowem. Stały się także motorem twórczości plastycznej. Pięcio- i sześciolatki wykonały pod kierunkiem nauczycielki Barbary Budzik jedenaście ciekawych prac plastycznych ilustrujących wybrane wiersze J. Tuwima na XIV Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Łamańce językowe w ulubionym wierszu Juliana Tuwima”.

 • Natalia Jezuit- „Warszawa” J. Tuwima.
 • Nikola Przetacznik- „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” J. Tuwima.
 • Wiktoria Kłusek- „Kotek” J. Tuwima.
 • Weronika Fortkowska- „Ptasie radio” J. Tuwima.
 • Paulina Napora- „Warszawa” J. Tuwima.
 • Paulina Napora- „Kotek” J. Tuwima.
 • Jowita Chmielowiec- „ Warszawa” J. Tuwima.
 • Jowita Chmielowiec- „Kotek” J. Tuwima.
 • Patrycja Golonka-„ Kotek” J. Tuwima.
 • Krystian Fryz- „ Słoń Trąbalski” J. Tuwima.
 • Martyna Bieszcz- „Warszawa” J. Tuwima.

Życzymy powodzenia!