Home » Aktualności » Dzień Babci i Dziadka. 17.01.2014r.

Archiwum

Dzień Babci i Dziadka. 17.01.2014r.

„Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert).

 W chłodnym, zimowym styczniu są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – Dzień Babci i Dziadka. Tradycją Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie jest celebrowanie tych świąt. Co roku babcie i dziadkowie zapraszani są na specjalną uroczystość.

 

Również i w tym roku szkołę odwiedziło bardzo liczne grono babć i dziadków. Dzieci przedszkolne pod opieką dyrektor Doroty Wrony, dzieci z „zerówki” wspólnie z wychowawczynią Barbarą Budzik i uczniowie klas I-III pod kierunkiem wychowawczyń: Aliny Zawiszy, Bogusławy Przydział i Anny Bochenek przedstawili gościom program artystyczny.

Podczas uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać talenty swoich wnuków.  Warto zaznaczyć, że każdy przedszkolak i uczeń klas młodszych wziął czynny udział w akademii. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role i najpiękniej jak tylko umieli wyrażali swoją miłość, szacunek i przywiązanie. Niejednemu dziadkowi z pewnością zakręciła się w oku łezka wzruszenia. Nie zabrakło też własnoręcznie wykonanych przez dzieci prezentów, które  wręczyły ukochanym dziadkom. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzień ten ma za zadanie uświadomić dzieciom, jak wiele zawdzięczają swoim dziadkom.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości… Jedna z sentencji głosi: „Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.