Home » Aktualności » Góra Grosza Akcja 2013

Góra Grosza Akcja 2013

W naszej szkole zakończyliśmy kolejną edycję akcji „Góra Grosza”, organizowaną przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.. Podczas tegorocznej akcji uczniowie zbierali drobne monety, by następnie przekazać je na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym.

Uczniowie naszej szkoły, tak jak w poprzednich latach, włączyli się do tej akcji. Zgodnie z tradycyjnym powiedzeniem „Ziarnko do ziarnka…” wszystkie klasy skrupulatnie zbierały monety. Monety od 1 gr do 5zł utworzyły niezłą monetową górkę, dając szkolnym skarbnikom pracę.

W komisji przeliczającej pod „dowództwem” pani Beaty Bobulskiej- Przysieckiej pracowała m. in. Natalia Stachnik, Sylwia Oleś i Mateusz Kisiel.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasza „góra grosza” z dnia na dzień się powiększała! Ostateczny wynik jest następujący: podczas zbiórki w klasach 0- VI zebraliśmy: 212,57 zł.

„Grosikowy ranking”:

I miejsce: kl.IV (ponad 5 zł na ucznia)

II miejsce: kl. V

III miejsce: kl. III