Home » Aktualności » Wspomnienie o patronie 19.02.2014

Archiwum

Wspomnienie o patronie 19.02.2014

19 lutego, jak w każdym dziewiętnastym dniu miesiąca, przypada w naszej szkole wspomnienie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki -patrona szkoły. O tym, że zamordowany przez SB kapelan Solidarności jest wspominany w szkole właśnie tego dnia przypomina data jego śmierci- 19 października 1984 roku. Dzień jego męczeńskiej śmierci został ogłoszonyprzez Benedykta XVI podczas beatyfikacji „dniem narodzin ks. Jerzego dla nieba”.

Uczniowie podczas apelu szkolnego podkreślili, że bł. ks. J. Popiełuszko:

„Był człowiekiem z krwi i kości. Zupełnie zwyczajny, „szary” uczeń, ministrant, kleryk, ksiądz. Przeciętnie zdolny. Nie urodził się święty, miał swoje słabości (…). Jego postać może być zachętą dla wszystkich średnich i przeciętnych, którzy myślą, że świętość jest tylko dla wielkich i wybranych”.

Przypomnieli, że ks. Popiełuszko, pozostał wierny ewangelicznej zasadzie: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj. „

Podczas lutowego wspomnienia członkowie LOP pod kierunkiem Ewy Feret zacytowali motta bł. ks. J. Popiełuszki, które pomagają osiągać najlepsze owoce w rozwoju osobistym i duchowym.