Home » Aktualności » Z okazji Dnia Kobiet 6.03.2014r.

Archiwum

Z okazji Dnia Kobiet 6.03.2014r.

8 marca to dzień uroczysty w naszej szkole. Panowie starają się umilić ten dzień wszystkim kobietom.

Na sali gimnastycznej w pięknej scenerii odbyła się tego dnia wyjątkowa akademia poświęcona właśnie płci pięknej. Dekorację rozświetlał humorystyczny cytat: „W życiu kobiety można wyróżnić 7 etapów: – niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta”.

 

 Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem dyrektora Andrzeja Ziajora przygotowali część artystyczną, w której w humorystyczny sposób zaprezentowali kobietę na przełomie różnych epok.Uczniowie piosenką wprowadzili zebranych w nastrój święta. Korzystając z materiałów archiwalnych przedstawili, jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach. Zaczęli od samego początku, czyli od Adama i Ewy. Nie zabrakło również wierszy i piosenek tych poważnych i tych zabawnych. Niecodzienną atmosferę tego dnia podkreśliły też małe ” Japonki” z  kl. „0” prezentując piosenkę i taniec japoński pod kierunkiem Barbary Budzik.  Wszyscy podziwialiśmy umiejętności taneczne i sceniczne naszych utalentowanych artystów.

Na koniec wysłuchaliśmy życzeń skierowanych do wszystkich pań: nauczycielek, pracownic obsługi i uczennic oraz zaproszonych emerytek . Życzenia składali  dyrektor Andrzej Ziajor i reprezentant emerytów Stanisław Muszyński. Ostatnim punktem programu było wręczenie paniom kwiatów.