Home » Aktualności » Rekolekcje w szkole. 17-19.03.2014r.

Archiwum

Rekolekcje w szkole. 17-19.03.2014r.

Zbliżające się Święta Wielkanocne poprzedzone są najczęściej rekolekcjami wielkopostnymi. W naszej szkole rekolekcje miały miejsce w dniach 17-19 marca. Przewodniczył im ks. mgr Piotr Grzanka zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Każdy dzień rekolekcji wyglądał inaczej.Każdego dnia nie zabrakło też prawidłowo dobranych środków dydaktycznych wyzwalających aktywność uczniów, pobudzających ich zainteresowanie, a także stwarzających dobre warunki oddziaływania na osobowość . Były to różnego rodzaju rekwizyty, plansze z ilustracjami, niespodzianki. Oprócz uczestnictwa w konferecjach i Eucharystii uczniowie mieli również możliwość pośpiewać, co dawało im wiele radości, i ułatwiało zrozumienie prawd wiary. Odbywały się też konkursy plastyczne, a zaprace autorzy otrzymywali nagrody. W drugim dniu rekolekcji z inicjatywy ks. Janusza Skrzypka uczniów odwiedziły osoby z pasją. Byli to przedstawiciele Zarządu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego z Mielca: Prezes – Krzysztof Tylutki, Grzegorz Skrzypek, Zbigniew Sojka i Janusz Kipa.

Odwiedzili nas 18 marca, a tradycyjnie Dzień Wędkarza przypada na 19 marca. Była to okazja do promocji wędkarstwa jako aktywnej formy rekreacji i wypoczynku nad naszymi wodami, prezentacji  proekologicznego charakteru PZW. Uczniowie oglądnęli multimedialną prezentację ABC wędkowania, poznali metody wędkowania, przynęty i  sprzęt wędkarski. Mogli też popróbować łowienia „na sucho”.  Panowie z  PZW przygotowali dla uczniów ciekawą zgaduj- zgadulę z nagrodami-wartościowymi książkami o charakterze przyrodniczym. Uczniowie uczestniczyli ponadto w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, do której sami przygotowali stacje.
Dziękujemy ks. Piotrowi Grzance i ks. Januszowi Skrzypkowi za przygotowanie i przeprowadzenie wielkopostnej odnowy duchowej oraz pracownikom szkoły za pomoc w organizacji rekolekcji szkolnych.