Home » Aktualności » Zerówka i przedszkole w Teatrze Maska w Rzeszowie. 3.04.2014r.

Archiwum

Zerówka i przedszkole w Teatrze Maska w Rzeszowie. 3.04.2014r.

W dniu 3 kwietnia dzieci z przedszkola i zerówki wraz z wychowawczyniami pojechały do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl „Dzień dobry, Świnko!”.

Dzieci miały okazję poznać zasady zachowania się w teatrze i zaobserwować grę aktorów, którzy przedstawiali sztukę lalkami teatralnymi, a także pokazali teatr cieni widziany na oświetlonym ekranie- były to marzenia senne bohaterów. Spektakl przedstawiał perypetie Tygryska, Misia i Świnki, którzy w humorystyczny sposób przekazali małym widzom na czym polega prawdziwa przyjaźń. Tygrysek zachwycony pomysłami Świnki na świetną zabawę, nie pamięta nie tylko o swoich obowiązkach, ale także o swoim przyjacielu – Misiu. Poprzez sztukę dzieci przekonały się, czy można żyć samą zabawą i czy warto zapominać o starych przyjaciołach, w jaki sposób należy pielęgnować przyjaźń, co to jest współpraca, jak egoizm niszczy przyjaźń. Po częstych wybuchach śmiechu można było poznać, że dzieci świetnie się bawiły. Wyjazd był okazją do poznania też innych form teatralnych (oprócz zaprezentowanych), rodzajów komizmu: sytuacyjnego i postaci oraz rozmowy wychowawczej o konieczności zmiany samolubnego postępowania. Pełne dobrego humoru oraz pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.