Home » Aktualności » IV Rocznica tragedii smoleńskiej 10.04.2014r.

Archiwum

IV Rocznica tragedii smoleńskiej 10.04.2014r.

10 kwietnia harcerki pod opieką A. Bochenek przygotowały dekorację oraz  apel upamiętniający ofiary tragedii samolotu prezydenckiego, który rozbił się 10.04.2010 roku w Smoleńsku.

10 kwietnia 2010 roku polska delegacja znanych osobistości na czele z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią oraz prezydentem na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim, parlamentarzystami, dowódcami polskich sił zbrojnych, osobami duchownymi  –  razem 96 osób wyruszyło w drogę do Katynia, aby uczcić pomordowanych. Do celu jednak nigdy nie dotarli……………………………

Wspomniano również ofiary z 1940 roku. Uczniowie recytowali:

 

 „Trudno
zamknąć tę listę
i wyjść z lasu

za ołtarzem
tysiące krzyży
przed ołtarzem
96 pustych krzeseł

znowu mgła

i znów trzeba powiedzieć
prawdę”