Home » Aktualności » OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH AKCJI AKADEMIA CZYSTYCH RĄK CAREX – czwarta edycja 2013/2014 „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”

Archiwum

OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH AKCJI AKADEMIA CZYSTYCH RĄK CAREX – czwarta edycja 2013/2014 „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”

Włączyliśmy się do IV edycji Akademii Czystych Rąk Carex i staraliśmy się dbać o to, aby przekazywać najmłodszym podstawową wiedzę z zakresu prawidłowej higieny rąk oraz tego, jak duży wpływ ma ona na nasze życie i zdrowie. Najważniejsza jest profilaktyka, a odpowiednia edukacja to klucz do jej wdrażania.

Dzięki interesującym tematom oraz atrakcyjnym grom i zabawom dla dzieci klas 0-3  temat prawidłowej higieny rąk stał się ciekawy i przystępny, a prawidłowe nawyki zostały utrwalone w sposób zupełnie naturalny. Uczniowie w z klas „0”, I, II i III z naszej szkoły oprócz zajęć profilaktycznych i teoretycznych wykonali, pod kierunkiem wychowawców: Barbary Budzik, Aliny Zawisza, Bogusławy Przydział, Anny Bochenek, zbiorowe prace plastyczne, które w barwny, pomysłowy i kreatywny sposób odpowiadały na pytanie konkursowe: „Gdzie były i co robiły Twoje ręce?” Obowiązywała dowolna technika pracy, wśród uczestników z całej Polski jury wybrało 3 najciekawsze prace. Do IV edycji Akademii Czystych Rąk Carex. zgłoszono  w sumie 1632 szkoły podstawowe co oznacza, że w programie wzięło udział prawie 50 000 uczniów z całej Polski.  Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, nadesłano ponad 1700 prac konkursowych. Udział w tym konkursie pozwolił uczniom znaleźć odpowiedź na pytanie konkursowe i był okazją do zapoznania się z tematem profilaktyki zdrowia i prawidłowych zwyczajów związanych z higieną rąk. Gratulujemy zwycięzcom z innych szkół.