Home » Aktualności » XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Akademii Misia Haribo – Poznaj świat z Misiem Haribo

Archiwum

XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Akademii Misia Haribo – Poznaj świat z Misiem Haribo

Dzieci z kl. „0” pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Budzik wzięły udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Akademii Misia Haribo „Poznaj świat z Misiem Haribo”.  Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy plastycznej przedstawiającej wizytówkę Polski. Dzieci w trakcie zajęć poznały symbole narodowe (flagę i godło) oraz ich symbolikę, zaznajomiły się z tekstem i melodią Mazurka Dąbrowskiego oraz z postawą, jaką należy przyjąć podczas śpiewania Hymnu. Dzieci przyswoiły najważniejsze informacje o Polsce: nazwę stolicy Polski, główne miasta, rzeki i krainy geograficzne. Poznały sylwetki najsławniejszych Polaków, legendy o powstaniu Państwa Polskiego, charakterystyczne stroje ludowe, nazwy poszczególnych zwierząt i roślin wystepujących w parkach narodowych.   Pracę wykonano techniką collage’u.  Dzieci samodzielnie kolorowały ilustracje, stworzyły elementy krajobrazu, wykorzystując różne techniki plastyczne: malowanie farbami, wycinki z gazet, origami,  papieroplastykę,  które następnie umieściły w odpowiednich miejscach na konturowej mapie Polski. Praca została wykonana w formie starodawnej chaty,  dlatego otrzymała nazwę: „Witamy pod polską strzechą!”. Uczestnictwo w konkursie było doskonałą okazją do poznania i utrwalenia przez dzieci wiadomości na temat swojej Ojczyzny. Otrzymaliśmy także ciekawe materiały do wędrówki po świecie z Misiem Haribo. Oto nasza praca, którą sukcesywnie uzupełnialiśmy w miarę poznawania naszej Ojczyzny.