Home » Aktualności » Otwarte Mistrzostwa Polski Południowo – Wschodniej Mażoretek i Tambumajorek w Pustkowie Osiedlu 01.05.2014r.

Archiwum

Otwarte Mistrzostwa Polski Południowo – Wschodniej Mażoretek i Tambumajorek w Pustkowie Osiedlu 01.05.2014r.

W dniu 1 maja 2014r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Południowo – Wschodniej Mażoretek i Tambumajorek w Pustkowie Osiedlu. Były to zarazem nominacje do Mistrzostw Polski Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu, które odbędą się w dniach 24 i 25 maja 2014r. Organizatorem Mistrzostw był p. Stanisław Rewieński wraz z zarządem Stowarzyszenia Mażoretek, Tambumajorek i Cheerleaderek w Polsce, przy współpracy CKiB oraz Stowarzyszenia Orkiestry Dętej Gminy Dębica. Patronat honorowy objął Wójt tej gminy p. Stanisław Rokosz.

W tych mistrzostwach wzięły udział seniorki naszego zespołu mażoretkowego „Anturja”. Mistrzostwa rozpoczęły się przemarszem wszystkich przybyłych zespołów mażoretkowych wraz z orkiestrą dętą sprzed budynku CKiB, następnie ulicami Pustkowa do Zespołu Szkół. Tam odbyły się całodzienne zmagania konkursowe. Każdy zespół pokazał przygotowane układy taneczne podczas przemarszu na hali sportowej oraz układy sceniczne. Mażoretki były także oceniane w kategoriach duo, trio i mini formacje. W tej ostatniej kategorii, mini formacja w składzie: Alicja Pociask, Wiktoria Rymut, Dominika Fryz i Weronika Kosińska, zajęła II miejsce, a dziewczęta otrzymały srebrne medale. Natomiast zespół uplasował się na V miejscu. 

Serdecznie gratulujemy dziewczętom i ich instruktorowi.