Home » Aktualności » Przemarsz zespołu Anturja z okazji uroczystości 3-majowych 03.05.2014r.

Archiwum

Przemarsz zespołu Anturja z okazji uroczystości 3-majowych 03.05.2014r.

W dniu 3 maja seniorki zespołu „Anturja” uczestniczyły w dwóch przemarszach związanych z obchodami Święta Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszym kraju. Pierwszy przemarsz odbył się w Pilźnie, gdzie dziewczęta maszerowały sprzed budynku Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” do kościoła wraz z Orkiestrą Dętą i mażoretkami z Gminy Dębica. Drugi przemarsz odbył się w Dębicy.

O godz. 945 wraz z Miejską Orkiestrą Dętą pod dyrekcją p. Stanisława Świerka przemaszerowały na dębicki Rynek, gdzie odbyło się rozpoczęcie uroczystości oraz okolicznościowy koncert orkiestry dętej. Następnie nasze mażoretki maszerowały ulicami miasta wraz z orkiestrą, pocztami sztandarowymi i mieszkańcami miasta na Plac Solidarności pod pomnik Św. Jana Pawła II, gdzie odbyła się Msza Św.