Home » Aktualności » Uroczystości Patriotyczno – Religijne na Górze Śmierci w Pustkowie. 30.04.2014r.

Archiwum

Uroczystości Patriotyczno – Religijne na Górze Śmierci w Pustkowie. 30.04.2014r.

30 kwietnia w ramach obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej odbyły się coroczne Uroczystości Patriotyczno – Religijne na Górze Śmierci w Pustkowie.
Jest to już wieloletnia lokalna tradycja, by oddać cześć Rodakom walczącym w okresie okupacji hitlerowskiej o niepodległość Ojczyzny, a także upamiętnić tysiące więźniów rożnych narodowości przetrzymywanych i represjonowanych w obozach pracy przymusowej w Pustkowie.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele świata kultury i nauki, władze samorządowe z całego Podkarpacia oraz delegacje byłych więźniów obozów Pustkowskich. Z naszej szkoły w uroczystościach wzięła udział delegacja na czele z Panem Dyrektorem, Księdzem Januszem Skrzypkiem oraz drużyna Harcerska Pryzmat z opiekunką Panią Anną Bochenek.

Ceremonia rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Narodowego, a następnie Mszą Świętą, którą koncelebrował nasz ksiądz proboszcz.

Po Mszy Św. nastąpiła część artystyczna w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie – Osiedlu. W dalszej kolejności miał miejsce Apel Pamięci w asyście Kompani Honorowej 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Po zakończeniu Apelu Pamięci i oddaniu salwy honorowej delegacja naszej szkoły w składzie: Dyrektor Andrzej Ziajor, ks. proboszcz Janusz Skrzypek i nauczycielka Anna Bochenek, a także Drużyna Harcerska “Pryzmat” złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów.