Home » Aktualności » Oglądamy „Baśń o Złotym Ptaku” 11.05.2014r.

Archiwum

Oglądamy „Baśń o Złotym Ptaku” 11.05.2014r.

11 maja teatr  „ART. CINEMA” z Nowego Sącza przedstawił w naszej szkole spektakl pt. „Baśń o Złotym Ptaku” według Braci Grimm. Uczniowie klas I-IV oraz dzieci z „zerówki” i przedszkola z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie, które opowiadało historię o starym, dobrym królu i jego trzech synach.

Dobrobyt królestwu zapewniała czarodziejska jabłoń, na której rosły złote jabłka. Jednak pewnego razu z zaczarowanej jabłoni zaczęły ginąć owoce, które jak się okazało, zrywał dziobem złoty ptak. Król wysłał kolejno swych synów na poszukiwanie ptaka. Królewiczów spotykały po drodze różne przygody. Baśń niosła młodym widzom przesłanie, że w życiu nie jest najważniejsze dobro materialne, lecz to, co mamy w sercu: miłość, życzliwość, przyjaźń i szacunek.

Więc pamiętajcie miłe dzieci, co bajka szepce Wam do uszka,

nie wszystko złoto co się świeci, a skarby w Waszych są serduszkach”.