Home » Aktualności » Apel o patronie 19.05.2014r.

Archiwum

Apel o patronie 19.05.2014r.

19 maja jak co miesiąc w naszej szkole miał  miejsce apel upamiętniający i przypominający nam życie i nauczanie naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.  Usłyszeliśmy fragmenty listów, które pisał ksiądz Jerzy z wojska.

 

Na początku drugiego roku studiów odbywał służbę w specjalnej jednostce dla kleryków w Bartoszycach, gdzie próbowano go zmusić do porzucenia nauki w seminarium. Jednak  kleryk-żołnierz Jerzy Popiełuszko wyróżniał się wielką odwagą w obronie swojej wiary. W liście z lutego 1967 roku, pisanym do księdza Czesława Miętka – ojca duchownego Seminarium Metropolitalnego w Warszawie, opisuje wymyślne metody znęcania się przełożonych nad jego osobą. Drugi- to list napisany 26 czerwca 1967 r. do rodziców.  Listy księdza Jerzego świadczą o jego duchowej więzi ze swoim kierownikiem duchowym oraz z rodzicami, których bardzo kochał i którym okazywał szacunek, godny naśladowania.

Na koniec odmówiliśmy modlitwę dziękczynną za dar życia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.