Home » Aktualności » ZŁOTA NUTKA dla Marysi ze SP im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Skrzyszowie. 24.05.2014

Archiwum

ZŁOTA NUTKA dla Marysi ze SP im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Skrzyszowie. 24.05.2014

„Zoltán Kodály powiedział kiedyś: Muzyka dociera do takich zakamarków duszy, do których nic innego nie jest w stanie dotrzeć. Rzeczywiście, muzyka najsilniej ze wszystkich sztuk pobudza nasze emocje i uczucia. Jest również sztuką która dociera do człowieka najwcześniej – już do płodu, i towarzyszy nam w całym biegu życia – od kołysanki po marsza żałobnego…(…)

Centrum Kultury w Ropczycach po raz szesnasty zorganizowało  Powiatowy Konkurs „O Złotą Nutkę”  z cyklu „Szukamy Talentów”, dający szansę rozwoju utalentowanym dzieciom.

 

Cele konkursu to:

–        rozwój zainteresowań muzycznych

–        prezentacja dorobku artystycznego

–        popularyzacja śpiewania wśród dzieci i młodzieży

–        wymiana pomysłów i doświadczeń

–        wyszukiwanie utalentowanych dzieci

–        dobra zabawa dla wszystkich.

 

Z naszej szkoły do udziału w konkursie przygotowana została  Martyna Bieszcz i Weronika Fortkowska z kl. „0” – op. Barbara Budzik oraz Maria Cieśla z kl. I – op. Alina Zawisza.

Po eliminacjach wstępnych 13 maja, do konkursu zakwalifikowały się dwie uczestniczki z naszej szkoły:  Martyna Bieszcz i Maria Cieśla. Jury przy ocenie występu kierowało się takimi kryteriami jak:  dobór repertuaru, interpretacja utworu, prezentacja na scenie, ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie: ruch sceniczny, oddanie klimatu piosenki.

 Maria Cieśla zdobyła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej klas 0-III. Otrzymała statuetkę Złotej Nutki oraz nagrodę rzeczową – odtwarzacz DVD. Laureatka wystąpiła przed ropczycką publicznością na stadionie w niedzielę 25 maja z okazji Dni Ropczyc. Gratulujemy i życzymy Marii rozwoju swoich muzycznych pasji.