Home » Aktualności » Uczestniczymy w VIII Zjeździe Szkolnych Kół Caritas diecezji tarnowskiej.

Archiwum

Uczestniczymy w VIII Zjeździe Szkolnych Kół Caritas diecezji tarnowskiej.

12 czerwca odbył się VIII Zjazd Szkolnych Kół Caritas diecezji tarnowskiej. W Dębicy spotkali się przedstawiciele 66 Kół wraz z opiekunami i asystentami.  Z naszej szkoły w spotkaniu wzięli udział uczniowie i uczennice ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami: panią Beatą Bobulską-Przysiecką, Lidią Szymanek oraz księdzem asystentem Januszem Skrzypkiem.

Patronat nad zjazdem objęli ks. biskup Andrzej Jeż, starosta powiatu dębickiego Władysław Bielawa i burmistrz Dębicy Paweł Wolicki. Zjazd rozpoczął się Mszą św. o godz. 10.00 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego. W czasie homilii biskup porównał wolontariuszy Kół Caritas do dobrych aniołów niosących różnorodną pomoc. Po Mszy kilkuset uczestników zjazdu w pochodzie wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II przeszło pod pomnik Świętego na Plac Solidarności, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów. Następnie  młodzież wysłuchała prelekcji dyrektora Muzeum Regionalnego w Dębicy na temat historii tego miasta. W dalszej części uczestnicy zjazdu mieli okazję zwiedzić miejsca związane z historią Dębicy, uczestniczenia w agapie przy Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Pawła II oraz sadzenia gruszy bł. Karoliny. Rozstrzygnięty został także konkurs na najpiękniejszy transparent „Wdzięczni Bogu za św. Jana Pawła II”.  W kategorii szkoły podstawowe zwyciężył transparent wykonany przez uczniów z naszej szkoły! W spotkaniu dzięki pomocy Urzędowi Gminy w Ostrowie w zjeździe uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz opiekunowi Szkolnego Koła Caritas, pani Beacie Bobulskiej-Przysieckiej i ks. Januszowi Skrzypkowi. Życzymy wiele wytrwałości i siły w podejmowanych dziełach miłosierdzia.