Home » Aktualności » Przemarsz mażoretek podczas Festiwalu Żurku w Brzeźnicy 10.08.2014r

Archiwum

Przemarsz mażoretek podczas Festiwalu Żurku w Brzeźnicy 10.08.2014r

W dniu 10 sierpnia 2014r. seniorki zespołu Anturja wraz z mażoretkami i Orkiestrą Dętą Gminy Dębica brały udział w przemarszu w Brzeźnicy z okazji cyklicznej, corocznej imprezy „Festiwal Żurku” organizowanej już po raz czwarty m.in. przez Wójta Gminy Dębica i GCKiB w Pustkowie.

Do tej pory podczas przemarszów z różnych okazji, Katarzyna Rymut i Kinga Pachoł miały okazję występować w roli buławistek. Podczas imprezy w Brzeźnicy po raz pierwszy z nowymi buławami, zakupionymi dzięki uprzejmości sołtysa z funduszu sołeckiego, maszerowały wspomniane już Katarzyna Rymut i Kinga Pachoł oraz Weronika Kosińska. Dziewczęta bardzo dobrze radziły sobie maszerując w roli buławistek. Bardzo serdecznie dziękujemy sołtysowi Andrzejowi Budzikowi i całej radzie sołeckiej za pomoc finansową na rzecz zespołu Anturja.