Home » Aktualności » Spotkanie szkół im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Warszawa. 15.09.2014r.

Archiwum

Spotkanie szkół im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Warszawa. 15.09.2014r.

W związku z obchodzoną w 2014 roku 30. rocznicą męczeństwa błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki parafia pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie zorganizowała uroczystość, na którą zaproszono delegacje szkół z całej Polski noszących imię bł. ks. Jerzego.

Właśnie w tym kościele na warszawskim Żoliborzu pracował ks. Jerzy Popiełuszko głosząc ewangeliczną Prawdę oraz prawo do wolności w imię umiłowania Kościoła i Ojczyzny. 15 września 2014r. delegacja uczniów, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły wraz z dyrektorem Andrzejem Ziajorem oraz księdzem Januszem Skrzypkiem udała się do Warszawy aby spotkać się na wspólnej modlitwie z przedstawicielami szkół którym patronuje Ksiądz Popiełuszko. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył ks. biskup Rafał Markowski. W homilii ksiądz biskup przybliżył zebranym postać księdza Jerzego oraz Jego ofiarę. W uroczystości wzięło udział 18 pocztów sztandarowych szkół z całej Polski.  Po Mszy św. uczniowie  wraz z opiekunami zwiedzili Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki oraz mieli okazję obejrzeć film o Jego życiu i posłudze. Po wspólnym obiedzie wszyscy zgromadzili się przy grobie Męczennika na modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Spotkanie społeczności szkolnych było okazją do przypomnienia wartości, według jakich powinna kształtować się edukacja polskich dzieci i młodzieży, a których tak mężnie, aż do ofiary krwi, bronił ksiądz Jerzy. My wszyscy – nauczyciele, uczniowie, rodzice – powinniśmy nie tylko być dumni z tego, że nasza szkoła ma tak wspaniałego Patrona, ale swoim życiem i postawą prezentować wartości, które nam przekazywał powtarzając za św. Pawłem „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”. Dziękujemy wice-wójtowi za logistyczne umożliwienie wzięcia udziału w tym zjeździe szkół.